Szczegóły projektu nr 11/2024

Podstawowe informacje
Tytuł projektu:

Budowa boiska treningowego dla dzieci i młodzieży KS Podwolina

Kategoria:
Przestrzeń publiczna
Opis projektu:

Lokalny Klub Sportowy Podwolina posiada tylko 1 boisko, z racji trenowania oraz uczestnictwa w rozgrywkach piłkarskich ponad 60 dzieci i młodzieży plus 25 seniorów płyta boiska jest nadmiernie eksploatowana. Dodatkowo stadion położony jest w atrakcyjnym miejscu przy zalewie, przez co praktycznie od rana cały czas tam ktoś gra w piłkę, Stadion jest otwarty cały czas zgodnie z regulaminem obiektu. Dodatkowo w ciepłe dni odbywają się na nim lekcje w-f szkoły podstawowej zlokalizowanej obok Klubu. Jak widać płyta nie ma czasu na regenerację. Z racji położenia blisko zalewu często odbywają się na terenie zalewu imprezy Letnie orgaznizowane przez Miasto, związku z tym też jako klub jesteśmy uczestnikami robiąc dodatkowe turnieje jak Policyjne czy przy powitaniu Lata między zespołami Sokoła czy Naszym. Główna płyta wymaga remontu, jednak by się za nią prawidłowo wziąć musimy mieć miejsce do treningu.

Celem projektu jest powstanie na pustej przestrzeni boiska trawiastego o naturalnej murawie wielkości orlika. Ogrodzonego dookoła łapaczami piłek, z nawadnianiem i dodatkowym oświetleniem.

Po realizacji boiska treningowego główna murawa, nie była by tak eksploatowana, treningi dzieci i młodzieży mogły by się odbywać na bocznym boisku, dzięki czemu mielibyśmy możliwość pracy nad poprawą stanu murawy.

Liczba odbiorców projektu ponad 60 dzieci i młodzieży bierze udział czynnie w treningach plus 25 seniorów. Dodatkowo szkoła lekcje W-Fu oraz możliwość zamknięcia boiska w okresie prac nad murawą i otwarcie boiska bocznego by w tym czasie tam lokalna społeczność czy goście na zalewie mogli pograć w piłkę.

Dbanie po zrealizowaniu projektu odbywało by się poprzez pielęgnacje murawy koszenie nawożenie itp. Jak to odbywa się obecnie na stadionie.

Korzyść dla Gminy poprawa stanu murawy na stadionie - oddala w czasie potrzebę kapitalnego remontu murawy. Wzrost zadowolenia lokalnej społeczności piękny nowy obiekt w którym lokalne dzieci mogą rozwijając piłkarską karierę.

Uzasadnienie:

W celu realizacji inwestycji należy wykonać:

  • rozbudowę istniejącej instalacji nawadniania o 2 duże punkty środkowe na boisku bocznym - lub 6 mniejszych dookoła płyty - szacunkowy koszty 25 tyś zł
  • rozbudowa systemu oświetlenia - dodanie dodatkowych lamp na słupach i skierowanie ich na boisko boczne + postawienie 2 nowych słupów w rogach i Lamp - szacunkowy koszt 25 tyś zł
  • nawiezienie i wałowanie boiska ziemią - zasianie trawy - szacunkowy koszt - 20 tyś zł
  • Budowa ogrodzenia - wysokich łapaczy dookoła terenu boiska bocznego koszt 50 tyś zł

Dodatkowe niezaplanowane prace które wyjdą w trakcie inwestycji koszt 30 tyś zł.

Nie musimy kupować bramek ustawimy 1 komplet bramek przenośnych ze stadionu.

Lokalizacja
Osiedle Podwolina -Stadion KSP pusta przestrzeń za łapaczami od strony ulicy/ szkoły
Kosztorys
Zakres prac: Koszt brutto:
150000 zł
150000 zł
Dodatkowe informacje
Krzysztof Klimka
Osoba fizyczna
2023-08-25 10:30:05
2023-08-25 12:42:13

Głosowanie zakończyło się 04.10.2023