Szczegóły projektu nr 4/2024

Podstawowe informacje
Tytuł projektu:

Konkurs filmów krótkometrażowych

Kategoria:
Przestrzeń publiczna
Opis projektu:

Jesteśmy Młodzieżową Radą Miasta, która powstała w tym roku, naszymi celami jest szerzenie aktywności społecznej wśród młodzieży organizując różnego rodzaju warsztaty, spotkania, kursy itp. Jednym z rodzajów takiej aktywności jest proponowany przez nas konkurs filmików krótkometrażowych, w którym każdy mieszkaniec gminy będzie mógł wziąć udział.

Przedmiotem niniejszego wniosku jest organizacja Konkursu filmów krótkometrażowych dla mieszkańców gminy i miasta Nisko. Konkurs dotyczył będzie przygotowania filmów krótkometrażowych amatorskich, robionych za pomocą smartfonów wg. jednego wyznaczonego tematu przewodniego. Konkurs będzie miał wyznaczony czas, w ramach którego będziemy zbierali materiały przesyłane, dostarczane przez potencjalnych uczestników, amatorów. Następnie cały wysiłek osób biorących udział w tym konkursie zwieńczony zostanie projekcją tych filmików w trakcie organizowane przeglądu tych filmów, połączonego z „Nocą filmową". W ramach tego wydarzenia zostanie wyświetlony film pełnometrażowy z danego tematu i podczas projekcji filmu widzowie będą mogli oddawać głosy na swoich ulubieńców w ramach organizowanego konkursu w trzech kategoriach:

  1. najlepszy film,
  2. najlepsza rola;
  3. najlepszy kostium dla osoby z widowni, która na ten dzień w nawiązaniu do tematu ubierze najładniejszy kostium związany z tematyką filmów.

Dla zwycięzców będą czekać ciekawe nagrody. Ponadto podczas wieczoru projekcji tych filmików odbędą się warsztaty filmowe dla mieszkańców naszej gminy. Patronat nad tym wydarzeniem będzie trzymać Młodzieżowa Rada Miejska w Nisku.

W ten sposób zadanie obejmuje:

  • organizację konkursu na najlepszy film krótkometrażowy;
  • organizację przeglądu filmów i nocy filmowej;
  • prezentację filmów biorących udział w konkursie;
  • prelekcję filmu w ramach „nocy filmowej" dla uczestników;
  • zakup i wręczenie nagród dla uczestników;
  • przygotowanie poczęstunku dla uczestników wydarzenia.

Zadanie organizowane będzie przez Młodzieżową Radę Miejską w Nisku we współpracy z NCK ,Sokól" w Nisku.

Celem przedsięwzięcia jest pobudzenie młodych ludzi do uczestniczenia w inicjatywach podejmowanych przez Młodzieżową Radę Miejską oraz do aktywności społecznej w obszarze oferty kulturowej i spędzania czasu wolnego dla mieszkańców gminy i miasta Nisko. Przedsięwzięcie będzie stanowić nowy element budowanej oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców gminy i miasta Nisko, w szczególności dla ludzi młodych.

Uzasadnienie:

Przedsięwzięcie nie wymaga uzyskania dodatkowych pozwoleń czy opracowania dodatkowych dokumentacji technicznych. Jedynym warunkiem jest promocja przedsięwzięcia, prelekcja filmu w trakcie „nocy filmowej" oraz przygotowanie konkursu filmowego. W tym celu Młodzieżowa Rada Miejska nawiązała wstępną współpracę z NCK Sokół w Nisku, który będzie partnerem przy realizacji tego zadania.

Lokalizacja
NCK Sokół Nisko
Gmina i Miasto Nisko
Kosztorys
Zakres prac: Koszt brutto:
10000 zł
10000 zł
Dodatkowe informacje
Krzysztof Weber
Osoba fizyczna
2023-08-24 13:07:28
2023-08-25 12:46:00

Głosowanie zakończyło się 04.10.2023