Szczegóły projektu nr 7/2023

Podstawowe informacje
Tytuł projektu:

Modernizacja kortów tenisowych i remont placu na terenie przedszkola w Racławicach

Kategoria:
Przestrzeń publiczna
Opis projektu:

1.Celem projektu jest modernizacja zużytej nawierzchni kortu tenisowego w Racławicach. Obecnie kort tenisowy zlokalizowany przy Placu Zabaw w Racławicach jest w bardzo złym stanie technicznym, a użytkowanie tego obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem może powodować uszczerbek na zdrowiu. Powierzchnia jest nierówna a po opadach deszczu teren wielu miejscach jest wypełniony wodą.

Obiekt w postaci kortu tenisowego poza zniszczoną nawierzchnią ma jednak i zalety:

  • posiada pełne wyposażenie (ogrodzenie, słupki do montażu siatki, siatkę oraz oświetlenie), oraz wspaniałą lokalizację w pięknej okolicy, obok placu zabaw oraz kompleksu sportowo-rekreacyjnego w sąsiedztwie którego w przyszłości ma być budowany basen kryty i otwarty, i wielką niegospodarnością byłoby zaprzepaszczenie potencjału tego miejsca, które mogłoby być świetną przestrzenią służącą do aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Inwestycja w postaci wymiany nawierzchni będzie miała również wpływ na poszerzenie oferty sportowej dla wszystkich miłośników tenisa ziemnego, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tenisem.

Korty tenisowe w Racławicach cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszej gminy, a nawet osób z poza jej granic dlatego ich MODERNIZACJA wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Kort obecnie jest mocno oblegany szczególnie w miesiącach letnich kiedy korzystają z niego mieszkańcy od rana do godzin wieczornych.

Dobrze wykonana modernizacja w/w obiektu sportowego nie będzie generować kosztów utrzymania w kilku kolejnych latach.

2. Celem projektu jest remont placu na terenie przedszkola w Racławicach. Część placu pokryta jest nierównymi płytami betonowymi, które liczą sobie już kilkadziesiąt lat. Rada sołecka częściowo pozyskała, a resztę już zakupiła z budżetu Sołectwa Racławice materiał na ułożenie w/w terenu kostką brukową. Pozyskane środki z projektu przeznaczone zostaną na wykonawstwo ułożenia kostki brukowej i dokończenie zadania. Obecny stan zagraża bezpieczeństwu naszym najmłodszym a jednocześnie nie koresponduje z ładnie wykonaną elewacją byłej szkoły a obecnie siedziby przedszkola. Ponadto złożony materiał na placu stanowi dodatkowe zagrożenie dla przebywających tam dzieci, ponieważ złożony ciężki materiał na paletach grozi w każdej chwili zawaleniem. 

Uzasadnienie:
  1. Sport to zdrowie, zasady fair-play, kształtowanie postaw społecznych. Tenis ziemny jest sportem, który może uprawiać każdy w każdym wieku nie tak jak dyscypliny, w których wiek eliminuje człowieka z uprawiania dyscypliny sportowej. Jest sportem bezpiecznym, bezkontaktowym, angażującym wszystkie mięśnie, a sprzęt do tej dyscypliny jest ogólnie dostępny, a ostatnie lata kariery Agnieszki Radwańskiej i obecnej mistrzyni Igi Świątek należy dobrze wykorzystać w krzewieniu tej dyscypliny, która jednocześnie przyczyni się do rozwoju zdrowego społeczeństwa i da możliwość samorealizacji i zdrowego stylu życia.
  2. Remont placu przedszkola podniesie bezpieczeństwo na co dzień przebywających tam dzieci, a także poprawi wizerunek obiektu publicznego w centrum miejscowości.
Lokalizacja
1 - Racławice-korty przy placu zabaw, 2 - Racławice-teren przedszkola - ul. Rudnicka 81
Racławice
Kosztorys
Zakres prac: Koszt brutto:
Modernizacja kortów 175000 zł
Remont placu na terenie przedszkola 25000 zł
200000 zł
Dodatkowe informacje
Piotr Pachla
Osoba fizyczna
2022-09-12 12:06:21
2022-10-03 14:49:48

Liczba głosów: 43